Dożynki w Gminie Gaszowice

W minioną sobotę 20.08.2022 po trzech latach przerwy odbyły się tradycyjne dożynki – święto plonów w Gaszowicach. Wśród wielu zaproszonych gości przez Wójta Gminy Pawła Bugdola był również Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który w pięknym wielobarwnym korowodzie miał okazję pozdrowić mieszkańców Łukowa Śląskiego, Czernicy, Szczerbic, Gaszowic i Pieców, którzy licznie na pięknie przystrojonej długiej trasie witali uczestników korowodu. Po przejeździe korowodu na terenie OKiS w Gaszowicach miało miejsce uroczyste otwarcie uroczystości dożynkowych na scenie, gdzie była okazja do podziękowania wszystkim rolnikom za pracę wykonaną w minionym roku na polach, aby uzyskać jak najlepsze plony, co w dzisiejszych czasach nie jest łatwe ze względu na różne warunki atmosferyczne i ogólny brak wody. Po oficjalnej części była również okazja do wysłuchania koncertów zespołu „Trojak” z Czernicy, zespołu „After Party” oraz na zakończenie gwiazdy wieczoru zespołu „Łzy”.

Dodatkowymi atrakcjami były konkursy i zabawy dla dzieci, dmuchańce, stoiska gastronomiczne, wypieki Kół Gospodyń Wiejskich i wspólna zabawa z DJ.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.