XII Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych już za nami !!!

W słoneczną sobotę 11 czerwca br. w Dworze w Łukowie Śląskim odbyła się XII edycja Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Rybniku wraz z miastem i gminą Czerwionka-Leszczyny oraz gminami: Gaszowice, Jejkowice, Lyski i Świerklany. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do przedstawienia talentów dzieci i młodzieży z powiatu rybnickiego. Każdą gminę reprezentowała w danej kategorii jedna osoba lub zespół. Wśród zaproszonych gości oprócz gospodarzy Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca, Wicestarosty Powiatu Rybnickiego Marka Profaski oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Tokarza i członka Zarządu Powiatu Elżbiety Pierchały znaleźli się Wójt Gminy Świerklany Tomasz Pieczka, Wójt Gminy Jejkowice Mark Bąk oraz Wójt Gminy Gaszowice Paweł Bugdol, a także radni powiatu rybnickiego Gabriela Grochla, Halina Karwot, Andrzej Kłapczyk, Eugeniusz Adamiec, Adam Wczasek, Karina Stępień oraz pracownicy jednostek organizacyjnych powiatu rybnickiego i pracownicy starostwa.

Imprezę ze sceny poprowadziła Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach Joanna Rzymanek.
Jury w składzie: Krzysztof Mrozek (Gmina Lyski), Anna Porwoł (Gmina Jejkowice),  Katarzyna Brachaczek (Gmina Gaszowice) Anna Jędrzejak (Miasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny), Grażyna Bzdziuch (Starostwo Powiatowe) po długich naradach przyznało następujące miejsca oraz wyróżnienia:

Kategoria – zespoły muzyczne:

Kategoria I:

I miejsce – Julia Usarek (Czerwionka-Leszczyny)
II miejsce – Ex aequo: Agata Mazelanik (Jejkowice), Monika Grzybek (Lyski)
III miejsce – Zofia Kubik (Gaszowice)
Wyróżnienie – Gaudeo Mini (Świerklany)

Kategoria II:

I miejsce – Lena Mazur (Lyski)

II miejsce – Judyta Tymoczko (Świerklany)

III miejsce – duet Anna Bywalec, Daniel Dyrszka (Gaszowice)

Kategoria III:

I miejsce – Ex aequo: Anna Fojcik (Jejkowice), Patrycja Przygoda (Gaszowice)

Wyróżnienie – Nina Skirtum (Świerklany)

Kategoria – zespoły taneczne:

Kategotia I:
I miejsce – Ex aequo: Kropeczki (Lyski) i Realise – grupa młodsza (Gaszowice)

Kategoria II:

I miejsce – Flames (Lyski)
II miejsce –  Realise -grupa starsza (Gaszowice)
Wyróżnienia: Oliwia Magnowska, Nadia Czernij, Emilia Czarniewska (Jejkowice)

Wszystkim uczestnikom gratulacje, nagrody i dyplomy złożyli Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska,  Przewodniczący Rady Powiatu Jan Tokarz oraz przedstawiciele gmin.

Obok przeglądu miało miejsce również wiele atrakcji przygotowanych dla dzieci w ramach Dnia Dziecka takich jak: pokazy akrobacji rowerowych, miasteczko ruchu drogowego, fotobudka oraz różnego rodzaju pokazy i zabawy. Każde dziecko otrzymało poczęstunek i pamiątkowy breloczek. Na zakończenie przeglądu jako gwiazda popołudnia wystąpił zespół „SINGERS”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom a przede wszystkim organizatorom oraz pracownikom starostwa powiatowego za zaangażowanie i przygotowanie przeglądu.

Wykonawcom życzymy kolejnych sukcesów artystycznych w następnych przeglądach. Do zobaczenia za rok w Dworze w Łukowie Śląskim !!!

« z 3 »

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.