Przedszkole nr 10 świętuje jubileusz

Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach uroczyście świętowało 35-lecie.

Urodzinowy scenariusz 9.06.2022 r. rozpoczęło spotkanie w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym, podczas którego wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały się w pięknym programie artystycznym, nawiązującym do prowadzonej w placówce edukacji regionalnej i patriotycznej.

Dyrektor Przedszkola nr 10 Gabriela Grochla złożyła podziękowania całej społeczności przedszkolnej, kadry, rodziców, wychowanków, absolwentów. Wraz z wicedyrektor Izabelą Piksą wręczyła podziękowania dla osób, które wspierają placówkę w jej codziennej pracy.

„W Przedszkolu nr 10 funkcjonuje osiem oddziałów, w tym pięć integracyjnych. Nasze przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne – wyjaśniała dyrektor placówki Gabriela Grochla. – Tworzymy bezpieczne warunki do poznawania świata, zabawy i nauki, a każde dziecko niezależnie od rodzaju zaburzeń, ma prawo do czynnego uczestnictwa w życiu przedszkola z oczywistym uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Jako placówka integracyjna stwarzamy dzieciom niepełnosprawnym wszelkie warunki, by mogły włączyć się w grupę rówieśniczą. Pomagamy i wspieramy. Posiadamy wiele certyfikatów świadczących o renomie naszej placówki. O jakości naszej pracy świadczą także nasi wychowankowie – laureaci licznych konkursów ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych i lokalnych. Jestem dumna z mojego personelu, który dokłada wszelkich starań, by jakość naszej pracy była jak najwyższa” – dodała.

Życzenia i gratulacje dla placówki złożył Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec wraz z Wicestarostą Markiem Profaską, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Wiceburmistrz Andrzej Raudner, Sekretarz Gminy i Miasta Justyna Domżoł, radni Rady Miejskiej oraz liczni zaproszeni goście.

Dyrektor Przedszkola Gabrieli Grochli oraz wszystkim pracownikom pedagogicznym i administracyjnym składamy gratulacje i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów w wychowywaniu tych najmniejszych dzieci w środowisku lokalnym.

Foto: UGiM Cz-L

Skip to content