Jubileusz 110-lecia istnienia OSP Gaszowice

W sobotę odbyła się uroczystość upamiętniająca 110 rocznicę powstania OSP Gaszowice. W uroczystości uczestniczyło wiele zaproszonych gości wśród których był Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska. Pod remizą OSP odsłonięto kamień z tablicą poświęconą druhowi Stanisławowi Kokotowi założycielowi miejscowej jednostki i długoletniemu komendantowi gminnemu OSP w Gaszowicach. Odbył się apel podczas którego była okazja do wręczenia medali i wyróżnień pamiątkowych zasłużonym druhom. Wszyscy strażacy  otrzymali życzenia i gratulacje od posłów i samorządowców z terenu powiatu rybnickiego i ościennych gmin. My również składamy wszystkim strażakom serdeczne gratulacje, życząc tradycyjnie bezpiecznego pełnienia służby.

Fot: Barbara Kubica-Kasperzec