II edycja turnieju siatkówki samorządowców Subregionu Zachodniego

W sobotę 21 maja w Arenie Rafako w Raciborzu rozegrano II edycję turnieju siatkówki samorządowców Subregionu Zachodniego.

Turniej wygrała drużyna reprezentująca Miasto Racibórz, która po zaciętej walce pokonała w finale drużynę reprezentującą Miasto Wodzisław Śląski. Miejsce trzecie zajęła drużyna z Miasta Rybnika, 4 miejsce przypadło powiatowi raciborskiemu, a miejsce piąte Ex eaquo dla powiatu rybnickiego i Miasta Żory.

Najlepszym siatkarzem – samorządowcem wybrano Pawła Króla, a siatkarką Monikę Brzostek reprezentujących drużynę z Raciborza.

Amatorski turniej siatkówki został zainicjowany przez Marcina Stempniaka, radnego Czerwionki-Leszczyn, natomiast do współpracy i organizacji włączyli się pracownicy samorządów powiatu raciborskiego i Miasta Racibórz oraz biura związku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Drużynę powiatu rybnickiego reprezentowali: Marcin Stempniak i Michał Toman (radni Czerwionki-Leszczyn), Jan Tokarz i Bogusław Niestrój (radni powiatowi), Szymon Korbel (radny Gaszowic) oraz Katarzyna Brudek i Daniel Niestrój (pracownicy starostwa powiatowego w Rybniku).

W siatkarskich zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące samorządowców z sześciu powiatów i miast z obszaru subregionu zachodniego województwa śląskiego. Kilkudziesięciu reprezentantów miast i powiatów, w tym radni, dyrektorzy, kierownicy, naczelnicy i pracownicy urzędów i jednostek miejskich/powiatowych w godzinach od 9.30 do 14.00 rywalizowali w duchu fair play o zwycięstwo w turnieju i puchary ufundowane przez Subregion Zachodni oraz pamiątkowe nagrody przekazane przez Miasto Racibórz i powiat raciborski dla finalistów turnieju.

Puchary i upominki wraz z pomysłodawcą przedsięwzięcia Marcinem Stempniakiem w imieniu współorganizatorów wręczali zastępca Prezydenta Miasta Racibórz Dawid Wacławczyk oraz wicestarosta powiatu raciborskiego Marek Kurpis.

Organizatorzy, dziękując wszystkim uczestnikom oraz gratulując zwycięskim drużynom, zaprosili już na kolejną III edycję turnieju.

Skip to content