SEBASTIAN ŚLÓSARCZYK MISTRZEM POLSKI W PŁYWANIU

W dniach 13-15.05.2022r. na basenie krytym MOSiR w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu SPRAWNI RAZEM. Po raz kolejny w zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie z Polski. Najlepsi zawodnicy walczyli o kwalifikacje do Europejskiej Letniej Olimpiady Federacji VIRTUS – Kraków 2022.

Sebastian Ślósarczyk, mieszkaniec Powiatu Rybnickiego, o którym niedawno czytaliście jako złotym medaliście w pływaniu na XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Rybniku, tym razem także także stanął na podium – wywalczył tytuł MISTRZA POLSKI w kategorii osób z zespołem Downa na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Sebastian jest także II Wicemistrzem Polski tym razem w kategorii OPEN na dystansie 50 m w ulubionym stylu motylkowym.

Obecnie oczekujemy informacji czy zakwalifikował się na Europejską Letnią Olimpiadę Federacji VIRTUS do Krakowa – trzymajcie kciuki.

A już w październiku Sebastian Ślósarczyk będzie startował na Mistrzostwa Świata w Pływaniu z Zespołem Downa Albufeira, Algarve, Portugalia (15-23 października 2022).

„Mamy nadzieję, że Sebastian był, jest i będzie wzorem dla wszystkich, że niepełnosprawność nie musi wykluczać, ograniczać a konsekwentne treningi zawsze przynoszą efekt.”

Skip to content