Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w pływaniu i bocce

W dniach 5-7.05.2022 r. w Rybniku odbyły się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w pływaniu i bocce. Wzięło  w nich udział 18 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych, łącznie 170 zawodników (100 pływaków i 70 bocce). Jest to największa krajowa impreza sportowa Olimpiad Specjalnych, będąca przepustką do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się tym razem w przyszłym roku w Berlinie.

Na tych zawodach Sebastian Ślósarczyk zdobył I miejsce na dystansie 25 m motylem ex aequo z Pawłem Krupińskim – obecnie najlepszym polskim pływakiem wśród osób z zespołem Downa w Polsce i w Europie. Sebastian wystartował także na 100 m stylem dowolnym, gdzie zdobył III miejsce a wraz z najlepszą sztafetą męską na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym wywalczyli II miejsce.

Sebastian Ślósarczyk na co dzień uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej Czerwionka-Leszczyny. Trenuje 3 razy w tygodniu w sekcji pływackiej w Chorzowie w ramach Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych START KATOWICE, w soboty kilka godzin trenuje pływanie na rybnickim basenie w ramach zajęć Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik.

Sebastian jest II Wicemistrzem Europy w pływaniu zawodników z zespołem Downa na dystansie 800 m stylem dowolnym – SUDS Open Euro TriGames 2021 for Down Syndrome Athletes Ferrara Włochy 2021.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 13-15.05.2022 r. w Ciechanowie odbędą się Mistrzostwa Polski w pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych SPRAWNI-RAZEM, które są kwalifikacjami do Letnich Igrzysk Europejskich VIRTUS 2022.

I największe wydarzenie tego roku czyli Mistrzostwa Świata w pływaniu osób z zespołem Downa – Portugalia 2022 – trzymajcie kciuki za Sebastiana i jego sportowych przyjaciół.

Skip to content