Po raz czwarty pobiegli i pomaszerowali „Z sercem na dłoni”!

W Świerklanach odbyła się czwarta edycji Charytatywnego Marszu i Biegu Nordic Walking „Z sercem na dłoni”. Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz Sołtys Świerklan Górnych.

Z mierzącą 5,5 km trasą, prowadząca przez ulice i leśne ścieżki gminy Świerklany zmierzyło się w tym roku 108 zawodniczek i zawodników. Wśród miłośników biegania najlepsi okazali się Paweł Osetek (20:29 min.) oraz Roksana Orzyszek (25:50 min), zaś w marszu nordic walking triumfowali Kasia Basista (37:09) i Daniel Romanowski (37:09).
Dokładne wyniki dostępne są na stronie: time-sport.pl.

Na wszystkich uczestników, którzy przekroczyli linię mety czekały ręcznie wykonane medale, a także pyszny gulasz z dziczyzny i losowanie nagród, ufundowanych przez sponsorów.  Najlepsi zaś odebrali pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostę Rybnickiego oraz dyplomy. Sportowcom wręczyli je: reprezentująca Starostę Powiatu Rybnickiego Halina Karwot – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Rybniku , Tomasz Marcisz – Sołtysa Sołectwa Świerklany Górne, Gabriela Marcinkiewicz – Prezes Stowarzyszenia „Uśmiech” oraz jedna z organizatorek biegu Urszula Pełka

Całkowity dochód z organizacji IV Charytatywnego Marszu i Biegu Nordic Walking „Z sercem na dłoni” przeznaczany jest na wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech”.

\Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!

Foto: Mateusz Masłowski

 

Skip to content