Nabór do udziału w Programie Korekcyjno-Edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku informuje, iż prowadzi nabór uczestników do udziału w programie korekcyjno-edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Oddziaływania korekcyjno edukacyjne kierowane są w szczególności do:

– osób skazanych za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa w oddziaływaniach korekcyjno-edukacyjnych;

– osób, które uczestniczą w terapii leczenia uzależnienia od alkoholu lub narkotyków, lub innych środków odurzających, substancji psychotropowych albo środków zastępczych, dla których oddziaływania korekcyjno-edukacyjne mogą stanowić uzupełnienie podstawowej terapii;

– osób, które w wyniku innych okoliczności zgłoszą się do uczestnictwa w programie.

Celem oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie jest spowodowanie zmian ich zachowań i postaw, które zmniejszą ryzyko dalszego stosowania przez niech przemocy oraz zwiększą ich zdolność do samokontroli zachowań agresywnych i konstruktywnego rozwiązywania problemów.

Informacje dotyczące  terminu rozpoczęcia programu będą  dostępne w późniejszym terminie na tablicy ogłoszeń  w siedzibie  PCPR oraz na stronie internetowej www.pcpr.rybnik.pl.

Zgłoszenia  do udziału w programie są przyjmowane  w godzinach pracy PCPR pod numerem tel. 32 426 00 33 lub osobiście w siedzibie PCPR przy ul. 3 Maja 31  w Rybniku.

Nabór trwa do 31.03.2022 r.