Uroczysta Sesja Budżetowa Rady Powiatu Rybnickiego

We wtorkowe popołudnie 14.12.2021 w Dworze w Łukowie Śląskim odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Rybnickiego, na której obok wielu uchwał została przegłosowana w stosunku 17:0 co się rzadko zdarza, najważniejsza uchwała – uchwała budżetowa na 2022 rok, bez której samorząd nie może normalnie funkcjonować w roku budżetowym. W związku z powyższym składamy serdeczne gratulacje całemu Zarządowi Powiatu z Panem Starostą Damianem Mrowcem, Pani Skarbnik Sylwii Marcol-Wróblewskiej oraz wszystkim radnym. Na spotkanie posesyjne zostali zaproszeni przedstawiciele samorządów, jednostek organizacyjnych powiatu rybnickiego oraz kierownicy wydziałów i referatów w starostwie. Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec przywitał wszystkich zaproszonych gości wśród których byli między innymi: Burmistrz Miasta i Gminy Wiesław Janiszewski z Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Bernardem Strzodą, Wójt Gminy Jejkowice Marek Bąk z Przewodniczącym Rady Mieczysławem Wojaczkiem i Przewodniczący Rady Gminy Lyski Stanisław Hałacz. Po powitaniu złożył wszystkim życzenia świąteczne i wręczył zaproszonym gościom świąteczne upominki, wśród których znalazł się piękny jubileuszowy album poświęcony rocznicy powstania naszej powiatowej dumy „Galerii w Dworze” Przypomnijmy że w Galerii możemy zobaczyć ponad 200 obrazów i kilka rzeźb, których twórcami są artyści z Polski i zagranicy. Składamy również wielkie podziękowania Panu Janowi Śliwie który udostępnił dzieła sztuki, które możemy podziwiać. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia i przeżycia chwili zadumy i refleksji. Na zakończenie wspólnego spotkania w nastroju świątecznym był czas na poczęstunek i rozmowy przy stole, gdzie Przewodniczący Rady Powiatu Jan Tokarz złożył wszystkim życzenia świąteczne i na nadchodzący Nowy Rok 2022. Wszystkim organizatorom wczorajszego spotkania i pracownikom starostwa jeszcze raz bardzo dziękujemy.