Druga edycja konkursu „Najlepszy Strażak Ochotnik Powiatu Rybnickiego w 2021” rozstrzygnięta

W czwartek 9 grudnia 2021 r.  w  Starostwie Powiatowym w Rybniku odbyło się wręczenie nagród w drugiej  edycji konkursu „Najlepszy Strażak Ochotnik Powiatu Rybnickiego w 2021 r.”. Konkurs jest skierowany do strażaków OSP funkcjonujących w Powiecie Rybnickim i ma na celu pokazanie, że praca strażaków ochotników w naszym powiecie jest bardzo ważna, zauważana i doceniana.

Zgłoszono 53 strażaków z 18 OSP. Udział wzięły straże z Czerwionki, Czernicy, Świerklan, Szczerbic, Łukowa Śląskiego,  Gaszowic, Książenic, Palowic,  Żytnej, Zwonowic, Bełku, Pstrążnej, Przegędzy, Lysek, Szczejkowic, Leszczyn, Raszczyc   i  Jankowic. Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec osobiście podziękował laureatom za ich społeczną pracę, ofiarność i trud  ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków, za poświęcenie w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz pogratulował  i wręczył nagrody.

Wszystkim pracownikom OSP życzymy  bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech podejmowane działania i służba drugiemu człowiekowi  będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania, a Święty Florian strzeże Was w każdej sytuacji.

Skip to content