Uczestnicy zajęć prowadzonych przez Stowarzyszenie Oligos w ramach projektu „Wspierania osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Rybnickiego w zakresie prowadzenia grupowych i indywidualnych zajęć usprawniających” mają za sobą bardzo intensywny czas pobytu w Suminie. W okresie jesiennym podczas prowadzonych zajęć czekało na nich wiele atrakcji i ciekawych zadań. Podopieczni wraz z terapeutami wykonywali różnego rodzaju ozdoby i stroiki tematyczne. Ponadto znaleźli czas na wspólne gotowanie, pieczenie, a także uczenie się i doskonalenie umiejętności związanych z porządkami domowymi. W ramach zajęć integracyjnych uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Palmiarni w Gliwicach, gdzie wspólnie poznawali uroki  egzotycznej fauny i flory. Warto także nadmienić, iż nasi podopieczni na zajęciach uczą się współpracy w grupie i podziału obowiązków. Podczas zajęć grupowych powstają wspaniałe dzieła – m.in. makieta układu słonecznego oraz plakaty związane z ekologią i ochroną środowiska. Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w zajęciach dogoterapii z dwoma uroczymi psami, w balu przebierańców oraz w małych uroczystościach urodzinowych. W słoneczne dni podczas spacerów korzystają z uroków pobliskiej okolicy i sumińskich lasów.

Przed nami okres świąteczny, który na pewno przyniesie uczestnikom wiele nowych i wspaniałych wrażeń. Do zobaczenia!

« z 2 »

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.