Gminno Powiatowy Turniej UNIHOKEJA

Zgodnie z kalendarzem i terminarzem Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego, w ramach działanie Powiatowego SZS w Rybniku po raz pierwszy na terenie Powiatu Rybnickiego, UKS „GRACZ” z Lysek zorganizował Gminno–Powiatowe Mistrzostwa Unihokeja Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Na zaproszenie z terenu naszego powiatu pozytywnie odpowiedziały i zgłosiły chęć udziału w zawodach trzy szkoły: SP Adamowice, SP Lyski  i SP Zwonowice. Ta ostania wystawiła drużyny tylko w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli w grupie starszej klas VII i VIII.

W grupach młodszych klas IV – VI odbyły się dwa mecze, po jednym dziewcząt i chłopców:

• GRUPA MŁODSZA – Dziewczęta

SP Lyski – SP Adamowice 2:1

• GRUPA MŁODSZA – Chłopcy

SP Lyski – SP Adamowice 2:3

W grupach starszych klas VII – VIII po wcześniejszych losowaniach odbyły się mecze grupowe w systemie „każdy z każdym”:

• GRUPA STARSZA – Dziewczęta

SP Lyski – SP Adamowice 2:1

SP Adamowice – SP Zwonowice 4:1

SP Lyski – SP Zwonowice 5:1

Klasyfikacja końcowa

I miejsce SP Lyski

II miejsce SP Adamowice

III miejsce SP Zwonowice

• GRUPA STARSZA – Chłopcy

SP Zwonowice – SP Lyski 1:7

SP Lyski – SP Adamowice 5:1

SP Zwonowice – SP Adamowice 1:0

Klasyfikacja końcowa

I miejsce SP Lyski

II miejsce SP Zwonowice

III miejsce SP Adamowice

Tym sposobem do dalszego współzawodnictwa czyli awans do półfinału wojewódzkiego uzyskali:

– w grupie młodszej dziewcząt SP Lyski a w grupie chłopców SP Adamowice;

– w grupie starszej dziewczęta i chłopcy z SP Lyski.

Gratulujemy zwycięzcom, którzy będą reprezentowali naszą gminę i powiat w zawodach wojewódzkich.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Zapraszamy do udziału w turniejach za rok.

Bogusław Niestrój

Powiatowy SZS i UKS”GRACZ”