Wizyta w Starostwie Powiatowym przed mistrzostwami Europy

Wczoraj 30.09.2021 gościliśmy w Starostwie Powiatowym Sebastiana Ślósarczyka z mamą, który 4.10.2021 będzie reprezentował nasz kraj i powiat na mistrzostwach Europy w pływaniu osób z zespołem Downa, które odbędą się w Ferrarze we Włoszech. Sebastian od pierwszej klasy szkoły podstawowej pływa i ćwiczy dziennie pływanie na pływalni w Gliwicach, gdzie ma swojego trenera. Mieszka z mamą, tatą i siostrą w Dębieńsku i uczęszcza na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czerwionce-Leszczynach. W swojej karierze pływackiej zdobył wiele medali – złoty, srebrny i brązowy w Mistrzostwach Polski pływając delfinem i kraulem, na różnych dystansach 50m, 200m, 800m. Ostatnio uczestniczył również w programie IRONMAN i pływał na dystansie 1500m. Starosta Damian Mrowiec i Wicestarosta Marek Profaska na spotkaniu mieli okazję porozmawiać z Sebastianem i jego matką oraz pogratulować sukcesów i życzyć jak najlepszego miejsca na podium w Ferrarze. Na spotkaniu Sebastian otrzymał upominki oraz torbę do samolotu, do której będzie mógł się spakować. Po powrocie z Włoch poinformujemy o miejscu, które zdobył i o ewentualnych sukcesach. Życzymy powodzenia!