Trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza do udziału w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji dzieci, dostarczenie darmowych materiałów edukacyjnych oraz zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę ze swoimi pociechami. Akcja „Dzieci uczą rodziców” adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Każdego miesiąca uczestnicząca placówka będzie otrzymywać darmowe materiały edukacyjne do przeprowadzenia lekcji podejmującej tematykę m.in.: bezpieczeństwa, ochrony środowiska, historii, astronomii, pomocy potrzebującym. Dodatkowo w ramach akcji przewidziano spotkania online dla uczestniczących nauczycieli i e-lekcje dla dzieci. Na rok szkolny 2021/2022 zaplanowanych jest 10 tematycznych lekcji. Udział w akcji jest w pełni darmowy.
W razie jakichkolwiek pytań odnośnie akcji proszę kierować na adres e-mail: edu@crl.org.pl lub kontaktując się telefonicznie pod numerem 881 331 776. 
Akcja „Dzieci uczą rodziców”
To realizowana od roku szkolnego 2019/2020 akcja edukacyjna o zasięgu ogólnopolskimW roku szkolnym 2021/2022 będzie realizowana trzecia edycja akcjiAkcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowychW ramach dwóch edycji akcji zrealizowanych zostało 13 tematycznych lekcji (w trzeciej edycji akcji planowanych jest 10 lekcji)Do udziału w akcji, w trakcie dwóch pierwszych edycji zgłosiło się ponad 5000 placówekW roku szkolnym 2019/2020 akcja była objęta Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej (w drugiej edycji przez wzgląd na pandemię wniosek o patronat nie był składany)W trakcie pierwszej fali pandemii akcja została dostosowana do nadzwyczajnej sytuacji – powstała seria darmowych materiałów do nauki w domu w ramach „Dzieci uczą rodziców w domu” – materiały zostały pobrane ponad 200 000 razy. W pierwszych dwóch edycjach lekcje w ramach akcji były realizowane w partnerstwie z m. in. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Katedrą Finansów Korporacji Uniwersytetu Łódzkiego, Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w Katowicach, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Katowicach, Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Katowicach
Podsumowanie drugiej edycji akcji
Druga edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” realizowana w roku szkolnym 2020/2021 to 7 tematycznych lekcji, w których wzięło udział łącznie ponad milion dzieci.
Mimo nadzwyczajnych okoliczności wywołanych pandemią koronawirusa udało się przeprowadzić lekcje podejmujące szeroki zakres tematyczny: od historii Polski, przez kosmos, astronomię i ekologię aż po bezpieczeństwo podczas wakacji i korzystania z internetu. 
Łącznie w ramach akcji od pierwszej edycji zrealizowanych zostało już 13 lekcji, a w internecie zostało zamieszczonych kilka tysięcy wpisów poświęconych realizacji zajęć. 
Wszystkie prezentacje multimedialne przygotowane na potrzeby drugiej edycji akcji „Dzieci uczą rodziców” można zobaczyć na stronie internetowej: wspierajmarzenia.pl
Skip to content