Jubileusz 75-lecia Ludowego Klubu Sportowego „RUCH STANOWICE”

Ludowy Klub Sportowy „RUCH STANOWICE” 21 sierpnia 2021 r.  obchodził jubileusz 75-lecia działalności. W obchodach jubileuszu wziął udział Wicestarosta Rybnicki Marek Profaska, który wszystkim działaczom i zawodnikom złożył  serdeczne podziękowania i przekazał wyrazy wielkiego uznania i szacunku. Podsumowując działalność klubu powiedział:  „Okres 75 lat bardzo bogatej tradycji sportowej, to wysiłek wielu pokoleń działaczy, zawodników, trenerów i osób tworzących niepowtarzalną atmosferę wokół sportu jakim jest niewątpliwie piłka nożna. Wasz Jubileusz jest wyjątkową okazją do podsumowania działalności Klubu, złożenia podziękowania jego założycielom oraz tym wszystkim, którzy na przestrzeni minionych 75 lat przyczynili się do rozwoju piłki nożnej  w naszym regionie”

Na boisku przy ul. 1 maja rozegrano Turniej Stanowice Cup V, w którym udział brali zawodnicy z rocznika 2014/2015. Przed rozpoczęciem rozgrywek miała miejsce uroczystość uhonorowania zasłużonych działaczy klubu. Honorowymi Odznakami Śląskiego Związku Piłki

Nożnej wyróżnieni zostali: Grzegorz Bury (odznaka brązowa)  oraz Marek Dyrbuś, Wiesław Marek i Grzegorz Olechno (Odznaki srebrne).

W godzinach popołudniowych odbył się festyn rodzinny, podczas którego rozegrano mecz oldbojów Ruch Stanowice – Orzeł Palowice, odbył się również koncert „Kapeli z Naszego Miasteczka” i dyskoteka prowadzona przez DJ-a Malika. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci (loteria fantowa, konkursy, dmuchańce).