Konkurs „Maszkiety i konkrety – przegląd śląskiej kultury regionalnej” dla kół gospodyń wiejskich

Instytut Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki wraz z gminą Gaszowice zapraszają koła gospodyń wiejskich do wzięcia udziału w konkursie w ramach projektu „Maszkiety i konkrety – przegląd śląskiej kultury regionalnej”.

Projekt realizowany jest w trzech gminach na terenie województwa Śląskiego. Jego Celem jest realizacja spotkań przeglądu, w tym konkursu dla kół gospodyń wiejskich oraz występów zespołów ludowych. Przewodnim motywem mają być kulinaria. Wydarzenie będzie swoistym lokalnym festynem, tak by wzmocnić promocję ludowych organizacji i ich działań.
Podczas przeglądu planowane jest również utworzenie stoiska, gdzie osoby z organizacji będą miały możliwość zapoznania się z możliwościami finansowania swoich działań i inicjatyw poprzez szereg wprowadzonych w ostatnich latach rozwiązań.

Zadaniem przedstawicieli KGW będzie wykonanie 3 potraw:

• Śląski maszkiet.
  • Regionalne danie.
  • Ciasto według własnego pomysłu.

Szczegóły zadania oraz kryteria oceny zostaną przesłane po zgłoszeniu KGW.

Projekt sfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
png maszkiety-plakat-Gaszowice 2 MB 204