Pierwsze w Polsce zawody biegowe w unikalnej formule pod nazwą „Hałda Run Extreme”

Gmina Suszec serdecznie zaprasza do udziału w pierwszych w Polsce zawodach biegowych w unikalnej formule pod nazwą „Hałda Run Extreme”, które odbędą się 28 sierpnia br. (sobota) w gminie Suszec, na terenie częściowo zrekultywowanej i jednej z największych w Polsce hałdy KWK Krupiński oraz malowniczych lasów kobiórskich.

W ramach zawodów przeprowadzone zostaną między innymi Przełajowe Mistrzostwa Polski Samorządowców na dystansie klasycznym (10 km) i półmaratońskim (21,2 km). Dodatkowo przeprowadzone zostaną zawody dla dzieci i młodzieży na dystansie 1326 m (data pierwszej historycznej wzmianki o miejscowości Suszec).

W imieniu organizatorów zachęcamy do sprawdzenia swoich sił na jednym z dwóch dystansów planowanej imprezy sportowej.

Wszelkie szczegóły, regulamin oraz zapisy znajdują się na stronie www.haldarun.eu.