„Turniej czterech wierszy” – znamy wyróżnionych!

Zwieńczona została IV edycja „Turnieju czterech wierszy”, której organizatorem byli logopedzi z Poradni Psychologiczno-pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach.  Do Turnieju przystąpiło siedem placówek z powiatu: ZSP w Jejkowicach oraz Przedszkola w Świerklanach, Jankowicach, Gaszowicach, Bełku i dwa Przedszkola – nr 1 i 7 – w Czerwionce-Leszczynach. Ponad 200 sześciolatków, cztery wierszyki szumiące i dużo dobrej zabawy – zobaczmy, jak poradziły sobie dzieci.

Od lutego do czerwca przedszkolaki doskonaliły swoje umiejętności artykulacyjne dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wychowawców. Za sprawą nauczycieli krótkie „szumiące” wierszyki włączane były do codziennych zajęć przedszkolnych, dzieci utrwalały poprawną wymowę w lekki i przyjemny sposób. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 23 czerwca na terenie Starostwa Powiatowego w Rybniku. Na spotkanie przybyli sami nauczyciele, z uwagi na trwająca epidemię, jednak w ramach podsumowania zostały zaprezentowane filmiki z nagranymi przez dzieci wierszykami. Z uwagi na fakt, że turniej miał charakter rewalidacyjny, zamiast miejsc zostały przyznane wyróżnienia. Starosta Damian Mrowiec i Dyrektor Poradni Marzena Kulig z przyjemnością zapoznali się z  postępami poczynionymi przez dzieci. Gratulując nauczycielom efektów ich pracy, wręczyli dyplomy i nagrody, które z kolei powędrują do ich podopiecznych.

A tak prezentują się wyróżnienia w ramach konkursu:

1. Matylda Sokalska Przedszkole w Bełk za realizację głoski „sz” w wierszyku „Dla ptasząt”.
  2. Marek Macionczyk Zespół Szkolno-Przedszkolny Jejkowice za realizację głoski „ż” w wierszyku „Pożar”.
  3. Paulina Pochcioł Przedszkole nr 2 Świerklany za realizację głoski „ż” w wierszyku „Pożar”.
  4. Emilia Fica Przedszkole nr 1 Czerwionka-Leszczyny za realizację głoski „ż” w wierszyku  „Pożar”.
  5. Olga Jureczek Zespół Szkolno-Przedszkolny Jejkowice za realizację głoski „cz” w wierszyku  „W ogródeczku”.
  6. Zuzanna Jojko Przedszkole nr 7 za realizację głoski „cz” w wierszyku  „W ogródeczku”.
  7. Nadia Małolepszy P-le Jankowice za realizację głoski „cz” w wierszyku „W ogródeczku”.
  8. Emilia Zdrzałek Zespół Szkolno-Przedszkolny Jejkowice za realizację głoski „dż” w wierszyku  „Dżdżysty dzień”.
  9. Bartosz Starzyński Przedszkole Gaszowice za realizację głoski „dż” w wierszyku „Dżdżysty dzień”.

Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na kolejną edycję turnieju – przed nami kolejny rok ćwiczeń nad głoskami i dobrej zabawy.

logopeda Katarzyna Toczyłowska

W „ Turnieju czterech wierszy” wykorzystane zostały „Szumiące wierszyki” I.Michalak-Widery, 2004.