Punkt Szczepień Powszechnych w Powiecie Rybnickim zaczął funkcjonować

Dzisiaj, 28.04.2021 zgodnie z wcześniejszymi informacjami rozpoczął swoją działalność Punkt Szczepień Powszechnych w Czerwionce – Leszczynach. Na oficjalnym otwarciu punktu zjawili się Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka – Leszczyny Wiesław Janiszewski, Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, przedstawiciel wojewody – Zastępca Dyrektora Biura Alina Kucharzewska, doktor Robert Salamon odpowiedzialny od strony medycznej za funkcjonowanie punktu, reprezentujący NZOZ „Familia” w Czerwionce – Leszczynach, Wiceburmistrz Andrzej Raudner, Wicestarosta Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Bernard Strzoda, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Izabella Salamon z mężem Leszkiem Salamonem, którzy byli  również osobiście od strony medycznej zaangażowani w otwarcie punktu. Po oficjalnym otwarciu przez burmistrza i starostę była okazja do zadawania pytań przez obecne media a zaproszeni goście zwiedzili punkt, gdzie mieszkańcy wszystkich gmin naszego powiatu oraz gmin ościennych będą mogli w najbliższych dniach się zaszczepić. Informujemy, że jest to jeden z większych punktów w województwie śląskim oddanych w ostatnich dniach, który jest w stanie zaszczepić prawie 1000 pacjentów dziennie. Obecnie będzie możliwość zaszczepienia się szczepionką Pfeizer, natomiast na początku maja szczepionką Johnson & Johnson. Jak zapewnia nas doktor Robert Salamon, szybkość i sprawne funkcjonowanie punktu będzie zależało tylko i wyłącznie od systematycznych dostaw zamówionych szczepionek. Władzom samorządowym i NZOZ-owi „Familia” dziękujemy za zaangażowanie i profesjonalizm w przygotowaniu punktu, natomiast  wszystkim potencjalnym chętnym profesjonalnych i bezproblemowych szczepień.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.