Mieszkaniec Powiatu Rybnickiego Trenerem Dekady VII Plebiscytu Sportowego Dziennika Zachodniego

Niedawno zakończyło się głosowanie w  VII edycji Plebiscytu Sportowego „Dziennika Zachodniego”. W tym najbardziej prestiżowym rankingu sportowym naszego regionu poznaliśmy zdobywców tytułów Sportowca (osobno wśród kobiet i mężczyzn), drużyny oraz Trenera Dekady. Ostatni z tytułów – Trener Dekady – przypadł mieszkańcowi powiatu rybnickiego, Krzysztofowi Grochli.

Krzysztof Grochla jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Już w 2004 roku został trenerem Klubu Sportowego „Płomień” Czuchów, który prowadzi do dnia dzisiejszego. Jest również nauczycielem wychowania fizycznego w szkołach podstawowych Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny oraz instruktorem Koła Sportowego Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Tytuł Trenera Dekady nie jest pierwszą nagrodą przyznaną Krzysztofowi Grochli przez Dziennik Zachodni. Za pracę w 2018 r. został nagrodzony pierwszym miejscem w kategorii Trener Roku. Praca z dziećmi i młodzieżą jest jego pasją – w swojej karierze stara się rozwijać ich uzdolnienia sportowe oraz promuje sport jako sposób na spędzanie wolnego czasu.
Serdecznie gratulujemy Panu Krzysztofowi i życzymy wielu sukcesów w życiu sportowym i prywatnym.