STOP COVID

Inspekcja Sanitarna województwa śląskiego przystąpiła do realizacji akcji promującej aplikację STOP COVID ProteGO Safe, która obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę, jest kolejnym elementem ochrony i wsparcia w walce z koronawirusem. Dzięki niej mamy szansę szybciej wrócić do normalności.

 STOP COVID to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Działa w oparciu o technologię Bluetooth, co ważne – nie korzysta z żadnych danych użytkowników. Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli je znajdzie, a kontakt z naszego telefonu z innym telefonem innej osoby potrwa przynajmniej 15 minut i będzie miał miejsce w odległości mniejszej niż 2 metry – zapamięta go na 14 dni. Jeśli w tym czasie właściciel któregoś z urządzeń zachoruje, użytkownicy aplikacji, z którymi się spotkał, otrzymają powiadomienie. Wszystko to całkowicie anonimowo i bezpłatnie.            

Jak pokazują badania, skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego gorąco zachęcamy już dziś – ściągnij, uruchom aplikację – dbaj o siebie i innych.


Skip to content