To mój ulubiony czas – Święta

Każdego roku przez cały grudzień społeczność Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce-Leszczynach przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia. W szkole panował przedświąteczny gwar, wszędzie rozchodził się zapach pierników i choinek, słychać było kolędy. W tym roku wszystko wyglądało trochę inaczej, ciszej. Pandemia pokrzyżowała plany. Część uczniów uczyła się stacjonarnie, część zdalnie. Był to trudny okres. Mimo tych zmian i ograniczeń wszyscy starali się przeżyć ten wyjątkowy czas w atmosferze ciepła i wzajemnej życzliwości. Pomimo odległości i trudnej sytuacji starali się być RAZEM. Efektem tego jest piękny montaż słowno-muzyczny pokazujący przygotowania do Świąt uczniów w szkole, jak i tych pracujących zdalnie.

Dzięki wspólnym staraniom dzieci, rodziców i nauczycieli wszyscy mogli poczuć cudowną świąteczną atmosferę i to, że cały czas jesteśmy wspólnotą, chociaż w innej, wirtualnej oprawie.

W realizację filmiku zaangażowana była cała społeczność szkolna od najmłodszych klas Szkoły Podstawowej po klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Można zobaczyć w nim przygotowanie stołu wigilijnego, wykonywanie świątecznych ozdób, ubieranie choinki, pakowanie prezentów, pieczenie pierniczków, wiersze i życzenia świąteczne. Wszystko to odbywało się przy kolędach granych przez szkolny zespół muzyczny Meduzy. Filmik można zobaczyć na szkolnej stronie Facebook: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2700197143625464&id=100009056140626

Podjęte działania uświadomiły wszystkim, że pomimo zupełnie innych realiów udało się stworzyć niezapomnianą atmosferę Świąt oraz zachować szkolne świąteczne tradycje.

Martyna Chrost

Agnieszka Smołka

Barbara Bańczyk

Skip to content