Dyktando Zimowe

Portal edukacyjny dyktanda.pl serdecznie zaprasza do udziału w Dyktandzie Zimowym – organizowanym na przełomie roku, w trakcie przerwy od zajęć szkolnych.

Co można robić w domu w czasie zbliżających się ferii? Proponujemy wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o nagrody rzeczowe! Do wspólnej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Ideą Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom szkół, a także dorosłym, rozrywki idącej w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dodano szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie z początkiem świątecznej przerwy w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w serwisie będą sukcesywnie publikowane następne dyktanda konkursowe. Łącznie przygotowano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych użytkownik serwisu będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator postarał się o to, aby nikt nie został bez nagrody. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do serwisu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu wyraźnie pokazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs prowadzony jest w całości przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Materiały graficzne konkursu (loga, banery) można znaleźć na naszym dysku google:  https://drive.google.com/drive/folders/1ySjGf83sOa_snpYNZs-0x6HvdDL_4hH4?usp=sharing

Powodzenia!

Skip to content