Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat

Centrum Medyczne Lux Med zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50 – 69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy, lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do kolejnego badania.

Badania odbywać się bedą w mobilnych pracowniach mammograficznych 11 września br. w następujących punktach:

Rybnik – w godzinach od 8:00 do 15:00 przy Galerii Focus Park, ul. Bolesława Chrobrego 1

Czerwionka-Leszczyny – w godzinach od 8:00 do 15:00 przy Centrum Zakupów, ul. Furgoła 6E

Aby wziąć udział w badaniu, konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem przypominamy o konieczności stawienia się na badanie w masce lub przyłbicy oraz w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Na miejscu dostępne będą niezbędne środki ochrony osobistej, stosowane będą także wszelkie konieczne w obecnej sytuacji procedury.

Skip to content