Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Dopłaty 2020r.

Jeszcze ponad dwa tygodnie mają rolnicy na złożenie wniosków o przyznaniepłatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za rok 2020. Mimo utrudnieńzwiązanych z epidemią, tegoroczna kampania przebiega sprawnie.Do 28 maja 2020 r. do ARiMR wpłynęło już prawie milion wniosków o dopłaty.

W tym roku termin składania wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROWzostał przedłużony do 15 czerwca 2020 r. Do ARiMR wpłynęło do 28 maja bliskomilion (988 tys.) wniosków, co stanowi 75 proc. z 1,3 miliona, które w ubiegłymroku złożyli rolnicy.

Rolnicy ubiegający się o dopłaty, którzy chcą złożyć oświadczenie potwierdzającebrak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności za roku 2019, mogą tozrobić jeszcze do 8 czerwca 2020 r. Po tym terminie będą musieli złożyć wniosekza pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus lub w wersji papierowej. Mają na to czasdo 15 czerwca 2020 r.

Wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za pośrednictwem aplikacjieWniosekPlus będzie można składać również po 15 czerwca 2020 r. Jednak za każdydzień roboczy opóźnienia (ostateczny termin ich przyjmowania upływa 10 lipca2020 r.), należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc.
Do 28 maja w Agencji zarejestrowano blisko 220 tys. oświadczeń o braku zmian wstosunku do wniosku z roku poprzedniego.

Katarzyna Kapica
Inspektor
Samodzielne stanowisko pracy ds. informacji i promocji
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
ul. Sobieskiego 7, 42-200 Częstochowa
tel. 34-378-28-15www.arimr.gov.pl http://www.arimr.gov.pl

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.