Dwadzieścia dwa laptopy do nauki zdalnej.

Dwadzieścia dwa laptopy do nauki zdalnej dla najbardziej potrzebujących w tym zakresie uczniów, już dotarło do Powiatu Rybnickiego. Samorząd, na ten cel otrzymał prawie 70 tysięcy złotych dofinansowania z projektu „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Sprzęt z oprogramowaniem już trafił do szkół, a następnie w najbliższych dniach trafi do uczniów.

Dwadzieścia dwa laptopy zakupione przez Powiat Rybnicki z projektu „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, dzięki współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, już dotarło do szkół. Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach otrzymał 17 laptopów, zaś Zespół Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach 5 laptopów. Zakupiono laptopy z najnowszym oprogramowaniem, oprogramowaniem antywirusowym, posiadające dysk 256GBSSD, z procesorem INTEL CORE I5, pamięcią RAM 8GB, kartą graficzną INTEL UHD Graphics z wbudowanymi głośnikami, kamerą.