Zostań w domu i …pokaż swój talent

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w tak trudnym dla wszystkich okresie jakim jest epidemia koronawirusa szczególnie z myślą o najmłodszych zorganizował konkurs pt. „ Zostań w domu i….pokaż swój talent”.
Z uwagi na fakt, że nasi najmłodsi podopieczni od dłuższego czasu pozostają w swych domach pracownicy Działu Pieczy Zastępczej zachęcali ich do udziału w w/w konkursie. W trakcie rozmów z rodzinami zastępczymi podejmowano tematykę organizacji czasu wolnego dla dzieci oraz zachęcano do jednej z form aktywności jaką było zaprezentowanie talentu swojego podopiecznego. Prace wychowanków nie tylko tych najmłodszych, ale również pełnoletnich wychowanków przekazywane były w formie elektronicznej (e – mail, sms). Nadesłane prace zostały wykonane różnymi metodami oraz technikami. Efektem końcowym były kolorowanki, wyklejanki, rysunki, kolorowe jajka, eko- ludek, szkice a nawet stroiki świąteczne.
W tym szczególnym okresie pełnym nadziei na lepsze jutro …. cudowne dzieła artystyczne wychowanków rodzinnej pieczy zastępczej ozdabiają i rozweselają siedzibę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku.

« z 6 »
Skip to content