PODSUMOWANIE CYKLU TURNIEJÓW ORAZ FINAŁÓW POWIATOWEGO FUTSALU DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR STAROSTY RYBNICKIEGO – GRUPA MŁODSZA

Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ”, w ramach działań Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, pod patronatem Starosty Rybnickiego koordynował i zorganizował X edycję rozgrywek FUTSALU Dziewcząt Powiatu Rybnickiego dla Szkół Podstawowych. Poprzednie edycje to przede wszystkim panie z klas gimnazjalnych a obecnie, od kilku już lat turnieje dla dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych, 2007 i młodsze oraz 2005 i młodsze.
Wcześniej w gminach odbyły się eliminacje i do finałów zakwalifikowały się następujące drużyny:
– grupa młodsza (klasy IV-VI): SP Jejkowice, SP Lyski, SP Bełk i SP Jankowice jako gospodarz turnieju (piąta reprezentacja nie stawiła się na zawody),
– grupa starsza (klasy VII-VIII): SP Jejkowice, SP Piece, SP Lyski, SP Bełk SP i SP Nr3 Leszczyny jako gospodarz turnieju.
Na wszystkich etapach rozgrywki turniejowe zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Jak zawsze na początku po oficjalnym otwarciu odbywały się losowanie. W turnieju grupy młodszej, z wyjątkiem pierwszego meczu, w którym jankowiczanki wygrały wysoko z jejkowiczankami 4:0, mecze były wyrównane, a dopiero ostatnie spotkanie pomiędzy dziewczętami z Lysek i Jankowic, zdecydowało o pierwszym miejscu w turnieju. Mecz zakończył się remisem 0:0, i to te drugie cieszyły się z turniejowego zwycięstwa, a panie z Lysek musiały zadowolić się drugim miejscem. Trzecie miejsce przypadło Bełkowi, a czwarte reprezentacji z Jejkowic. Wyróżnionymi w tym turnieju zostały:
– Najlepsza zawodniczka (statuetka MVP i wyróżnienie) Hanna Anioł – SP Bełk
– Wyróżnienie Martyna Kochan – SP Jankowice
– Wyróżnienie Olga Max – SP Lyski
Szczegóły w załączniku nr 1 – Protokół z Turnieju Dziewcząt Młodszych

W turnieju grupy starszej odbyło się parę emocjonujących spotkań. W meczu numer jeden po bardzo wyrównanym boju, jedną bramkę 20 sekund przed końcem spotkanie zdobyła zawodniczka z Pieców zapewniając sobie zwycięstwo nad lyszczankani. Mecze reprezentacji z Jejkowic, dzięki grze i umiejętnościom swej liderki były trochę jednostronne, dopiero dziewczęta z Leszczyn zatrzymały rozpędzone koleżanki. Bramka wpadła w połowie meczu dość nieszczęśliwie, po rykoszecie i odbiciu jednej z zawodniczek pod bramką. Najlepsza bramkarka turnieju była bez szans. Dobrą i szczelną obronę zaprezentował zespół z Pieców, dając sobie strzelić tylko jedną bramkę w turnieju, ale też mało tych bramek zdobyły. I to zdecydowało w końcowym rozrachunku o miejscach. Bezapelacyjnie wygrały Jejkowice, a o drugim i czwartym miejscu przy tej same liczbie punktów decydowały bramki. Drugie miejsce przypadło reprezentacji z Leszczyn a trzecie z Pieców, czwarte zajęły Lyski a piąte Bełk.
Wyróżnionymi w tym turnieju zostały:
– Najlepsza zawodniczka (statuetka MVP) – Julia Dolnik – SP Jejkowice
– Wyróżnienie – Julia Blinda – SP Bełk
– Wyróżnienie – Agnieszka Czorny – SP Lyski
– Wyróżnienie – Szweda Roksana – SP Piece
– Wyróżnienie – Oliwia Kania – SP NR3 Leszczyny
– Najlepszy bramkarz – Nicola Gawliczek – SP NR3 Leszczyny
Szczegóły turnieju w załączniku nr 2 – Protokół z Turnieju Dziewcząt Starszych

Dekoracji drużyn oraz wyróżniających się zawodników podczas janowickich finałów dokonał Piotr Pszonka Dyrektor SP w Jankowicach, Marek Profaska Wicestarosta Powiatu Rybnickiego oraz Grzegorz Potysz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Rybniku. W turnieju leszczyńskim dekoracji dokonała Joann Grabowska W-ce Dyrektor SP Leszczyny oraz Marek Profaska Wicestarosta Powiatu Rybnickiego.
Dyrekcjom Szkoły Podstawowej w Jankowicach i Szkoły Podstawowej w Leszczynach serdecznie dziękujemy za gościnę i udostępnienie hali sportowej, a Starostwu Powiatowemu za ufundowanie pucharów, medali, dyplomów oraz kołaczyków. Gratulujemy wygranym i wyróżnionym.
Organizatorem turniejów Finałowych Dziewcząt i Chłopców był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ” z Lysek oraz wymienione wyżej szkoły.
Zapraszamy do rywalizacji za rok.

Bogusław Niestrój
Powiatowy SZS Rybnik
UKS „GRACZ”

Skip to content