W styczniu w hali sportowej Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach został rozegrany turniej koszykówki szkół gimnazjalnych. Do turnieju dziewcząt zgłosiły się reprezentacje Gimnazjum nr 6 z Dębieńska, Gimnazjum nr 4 z Czerwionki oraz reprezentacja Zespołu Szkół. W rozgrywkach chłopców startowało Gimnazjum nr 6 z Dębieńska, Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 3 z Czerwionki.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonała pani Natalia Kuś, dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach. Rozgrywki w grupach toczyły się systemem „każdy z każdym”.
Wyniki turnieju:
Grupa dziewcząt
1. G6 Dębieńsko – ZS Czerwionka – Leszczyny 34 : 5
2. G6 Dębieńsko – G4 Czerwionka 40 : 0
3. G4 Czerwionka – ZS Czerwionka – Leszczyny 28 : 8
Grupa chłopców
1. G6 Dębieńsko – G4 czerwionka 19 : 14
2. G4 Czerwionka – G3 Czerwionka 17 : 4
3. G6 Dębieńsko – G3 Czerwionka 30 : 6
Składy zwycięskich drużyn: Martyna Wystemp, Marcelina Wystemp, Karolina Głombik, Iza Profaska, Natalia Gierlich, Wiktoria Draga ( Gimnazjum nr 6 Dębieńsko), Kuba Bartoszek, Darek Czempiel, Szymon Ryszka, Oskar Podpłoński, Marek Jaroszek, Tomek Knopik i Kacper Mniszko ( Gimnazjum nr 6 Dębieńsko).

• Noworoczny turniej koszykówki o puchar Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach._1
  • Autor: MUKS Cz-L
  • Noworoczny turniej koszykówki o puchar Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach._2
  • Autor: MUKS Cz-L