79 uczniów startowało w pierwszym czwartku lekkoatletycznym. Reprezentowali oni następujące szkoły: SP 1 , SP 3, SP 4, SP 5, SP 8 z Czerwionki – Leszczyn, SP Stanowice, SP Książenice, SP 12 z Gliwic, SP 3 Knurów oraz Gimnazjum nr 6 w Dębieńsku. Zawody zostały rozegrane 11 maja na stadionie lekkoatletycznym Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Wilhelm Szewczyk”.
Piękna słoneczna pogoda, doskonałe warunki do biegania, skakania i rzucania, sprzyjały uzyskiwaniu dobrych wyników. Dla dużej grupy dzieci były to pierwsze zawody lekkoatletyczne, stąd wiele rekordów życiowych. Najmłodszymi uczestnikami zawodów były dzieci z rocznika 2009. Na wyróżnienie zasługują wszyscy startujący. Warto jednak zapamiętać w roczniku 2006 wynik Klaudii Chrostek w biegu na 60 m, która uzyskała czas 8, 61 sek. Równie dobrze zaprezentowała się Ewa Olszowska (rocz. 2006) w biegu na dystansie 300 m. Jej czas to 50, 56 sek. Wśród dziewcząt w roczniku 2004 Daria Górczewska wygrała bieg na 60 m z czasem 8, 62 sek. oraz skok w dal wynikiem 4, 10 m. W tej samej grupie wiekowej Alicja Klasik wynikiem 50, 90 sek. zwyciężyła na dystansie 300 m oraz uzyskała 4, 08 m w skoku w dal. Rewelacyjnie zaprezentował się Jarek Cinal. W biegu na 300 m uzyskał czas 46, 80, a w skoku w dal 4, 81 m.
Kolejny „czwartek la” już 18 maja o godz. 15.00.
Zapraszamy !

• Rozpoczęcie czwartków lekkoatletycznych w Zespole Szkół w Czerwionce – Leszczynach _1
  • Autor: ZS Cz-L
  • Rozpoczęcie czwartków lekkoatletycznych w Zespole Szkół w Czerwionce – Leszczynach _2