Citius-Altius-Fortius „szybciej, wyżej, silniej”

cMiędzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Wilhelm Szewczyk był organizatorem I Halowych Mistrzostw Czerwionki – Leszczyn Dzieci i Młodzieży w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się 21 marca w hali sportowej Zespołu Szkół.
Do startu w mistrzostwach zgłoszonych zostało 168 uczniów z terenu naszej gminy. W programie imprezy był bieg na dystansie 40m (dzieci młodsze z rocznika 2006 i 2005 ), 60 m, 200 m, 600 m, skok w dal z miejsca oraz rzut piłką lekarską . Zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych; 2006 i młodsi, 2005, 2004, 2003, 2002 i 2001. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach. Ogółem w tych zawodach mieliśmy 284 osobostarty. Mimo tak dużej liczby startującej młodzieży, rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie. Zawodników dekorował wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska.
Zawody te były wspaniałym przeglądem potencjału motorycznego naszej młodzieży. Jak duże są to możliwości, świadczą wyniki uzyskane przez wszystkich startujących w poszczególnych konkurencjach.
Celem działań naszego klubu jest objęcie jak największej ilości dzieci i młodzieży szkoleniem lekkoatletycznym. Nie oznacza to, że każde dziecko musi zostać lekkoatletą. Jednak z uwagi na różnorodność form ruchu i możliwość rozwijania wszystkich zdolności motorycznych, lekka atletyka jest podstawą na bazie której, można osiągać wysokie rezultaty w innych dyscyplinach sportu.
Najbliższe zawody to: mityng otwarcia sezonu, czwartki lekkoatletyczne, które rozpoczną się 20 kwietnia, a zakończą się finałem miejskim 8 czerwca, III Halowe Igrzyska Przedszkolaków (25 kwietnia), cykl imprez sportowo-rekreacyjnych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Miejscem rywalizacji będzie wspaniały stadion lekkoatletyczny oraz pozostałe obiekty sportowe Zespołu Szkół.
Zapraszamy na zajęcia w sekcji lekkiej atletyki oraz do udziału w zawodach.
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rybniku za pomoc w organizacji zawodów.
Mirosław Szopniewski
prezes MUKS Wilhelm Szewczyk

 • Citius-Altius-Fortius „szybciej, wyżej, silniej”_1
 • Autor: MUKS Szewczyk
 • Odsłon: 189
 • Citius-Altius-Fortius „szybciej, wyżej, silniej”_2
 • Autor: MUKS Szewczyk
 • Odsłon: 183
 • Citius-Altius-Fortius „szybciej, wyżej, silniej”_3
 • Autor: MUKS Szewczyk
 • Odsłon: 182
 • Citius-Altius-Fortius „szybciej, wyżej, silniej”_4
 • Autor: MUKS Szewczyk
 • Odsłon: 378

 

Załączniki:
Pobierz plik (spr wynikowe.pdf)spr wynikowe.pdf[ ]209 kB

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Powiat w liczbach

polska w liczbach