Dożynki Powiatowo-Gminne w Lyskach już za nami

Dożynki Powiatowo Lyski 2014_7W niedzielę 24 sierpnia br. przy Urzędzie Gminy Lyski odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. Organizatorem tegorocznego Święta Plonów było Starostwo Powiatowe w Rybniku i Gmina Lyski. Powiat Rybnicki reprezentowali Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, Członek Zarządu Powiatu Zbigniew Goworowski, Przewodniczący Komisji Rolnictwa Eugeniusz Adamiec, Przewodniczący Komisji Budżetu Piotr Zniszczoł, Przewodniczący Komisji Współpracy Paweł Bugdol, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Urszula Wiśniewska i Radny Jerzy Brząkalik oraz Skarbnik Powiatu Sylwia Marcol-Wróblewska. Uroczystość wypadła znakomicie i zgromadziła tłumy mieszkańców Lysek, Powiatu Rybnickiego oraz licznie zaproszonych gości.

Przy niezłej pogodzie mieszkańcy powiatu rybnickiego dziękowali rolnikom za ich całoroczną pracę. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną w kościele parafialnym pw. Św. Małgorzaty w Lyskach. Po Mszy Świętej barwny korowód, poprowadzony przez starostów dożynek Rafała Zalasa i Małgorzatę Dyakowską, przemaszerował pod Urząd Gminy. Tam właśnie odbył się obrzęd dożynkowy, na którym starostowie dożynek przekazali na ręce Starosty Rybnickiego Damiana Mrowca i Wójta Gminy Lyski Grzegorza Gryta dwa bochny chleba. W części artystycznej świetnie zaprezentował się Kabaret Moralnego Niepokoju, a następnie wieczorem scenę opanował zespół „ABBA SHOW”, który zabawiał publiczność swoimi największymi hitami. Po występie zespołu rozpoczął się widowiskowy pokaz tancerzy ognia, a następnie rozpoczęła się zabawa taneczna. Licznie zebrana widownia potwierdziła, iż Święto Plonów jest ważnym wydarzeniem w życiu społeczności lokalnej. Serdeczna rodzinna atmosfera sprawiła, że dożynkowa zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

• Dożynki Powiatowo Lyski 2014_1
  • Dożynki Powiatowo Lyski 2014_2