XI Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych za nami

zPrzy wspaniałej pogodzie w sobotę 21.09 w Dworze w Łukowie Śląskim odbyła się XI edycja przeglądu, a zarazem inauguracja w Dworze w Łukowie Śląskim, w którym to już corocznie będzie się odbywał przegląd zespołów taneczno – wokalnych z naszego powiatu. W sobotnim konkursie wzięło udział dziewięciu wykonawców w kategorii tanecznej (4) i wokalnej (5).

Wśród zaproszonych gości oprócz gospodarzy Starosty Rybnickiego Damiana Mrowca i Wicestarosty Marka Profaski oraz Przewodniczącego Rady Jana Tokarza mieliśmy okazję gościć wójta ze Świerklan Tomasza Pieczkę oraz wójta Jejkowic Marka Bąka, radnych powiatu rybnickiego Gabrielę Grochlę, która była również członkiem jury, Halinę Karwot, Irenę Woźnicę, Bogusława Niestroja, Andrzeja Kłapczyka oraz Sekretarz Gminy Gaszowice Grażynę Pierchałę.

Jury w składzie: Katarzyna Szymik ze Świerklan, Gabriela Grochla z Czerwionki – Leszczyn, Sabina Mańczyk z Gaszowic, Barbara Kondrot z Jejkowic, Krzysztof Mrozek z Lysek oraz Grażyna Bzdziuch i Grzegorz Potysz ze Starostwa Powiatowego w Rybniku było w tym roku wyjątkowo zgodne w ocenach wykonawców i po niespełna 10 minutach znaliśmy już wyniki zwycięzców i wyróżnionych.

W kategorii zespoły taneczne zwyciężył zespół „Rytm” z Czerwionki – Leszczyn, drugie miejsce zajął zespół „Realise” z Gaszowic, trzecie miejsce przypadło parze tanecznej Oliwia Magnowska i Radosław Przetak z Jejkowic, natomiast wyróżnienie otrzymał zespół „Aplauz” z Lysek. W kategorii wokalnej z kolei zwyciężył tradycyjnie już chór „Gaudeo” ze Świerklan, drugie miejsce zajął zespół „Akcent” z Gaszowic, trzecie miejsce zdobyła solistka Anna Fojcik z Jejkowic, natomiast wyróżnienie odebrał zespół „Gama” z Lysek i „Mirabelki” z Czerwionki – Leszczyn. Na zakończenie przeglądu gościnnie wystąpił zespół „Trojak” z Czernicy, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na naszą scenę. Podczas całego przeglądu wykonawcy mieli okazję poczęstować się kołaczem i kiełbasą z grilla, odpoczywając przy pięknym ogrodzie wokół Dworu. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczył tradycyjnie Starosta Rybnicki Damian Mrowiec i Wicestarosta Rybnicki Marek Profaska, dziękując za piękne występy i zapraszając wszystkich na kolejny przegląd, który odbędzie się już w czerwcu w Dworze.

Na zakończenie odwiedziła nas również Elżbieta Pierchała członek Zarządu Powiatu, która przyjechała z artystami malarzami, którzy uczestniczą w plenerze malarskim w naszym powiecie. Być może w najbliższym czasie zobaczymy na płótnie Dwór w Łukowie i jego otoczenie.

Dziękujemy bardzo Joannie Rzymanek dyrektorowi POPP w Czerwionce – Leszczynach za prowadzenie i zorganizowanie przeglądu, Sonii Hałacz – Fojcik Kierownikowi Referatu Funduszy Zewnętrznych za koordynację działań związanych z przeglądem. Do zobaczenia za rok!

• XI Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych za nami _1
  • XI Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych za nami _2