Nowa oferta Zamiejscowego Punktu Konsultacyjnego PPP w Starostwie Powiatowym

Zdjęcie 2W bieżącym roku szkolnym Punkt Konsultacyjny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach mieszczący się w Starostwie Powiatowym w Rybniku poszerzył swoją ofertę o cykl zajęć dla dzieci w wieku 3-4 lat. Zajęcia są skierowane do tych dzieci, które nie są objęte wychowaniem przedszkolnym.

Pierwsze zajęcia odbyły się 18.10.2012 r. Spotkania odbywają się cyklicznie co dwa tygodnie w czwartki i są prowadzone przez pracowników Poradni – Annę Zbylut-Sobczuk – neurologopedę i Beatę Kalata – pedagoga.
W zajęciach uczestniczą dzieci z powiatu rybnickiego. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, dzieci bawią się, uczą i mają możliwość spotkania się z rówieśnikami. Dzieci w tym wieku mają naturalną potrzebę zabawy w gronie rówieśników, uczą się budować relacje, zawiązują pierwsze przyjaźnie. Równie ważne jest delikatne rozluźnienie więzi z rodzicem na rzecz kontaktów w grupą. W trakcie tychże spotkań dzieci poznają świat, mają okazję do wyrażania siebie podczas zajęć plastycznych czy ruchowych przy muzyce. Również wprowadzane są elementy ćwiczeń logopedycznych poprawiających sprawność narządów artykulacyjnych. Ponadto jest to również okazja spotkania się i wymiany doświadczeń dla rodziców tychże dzieci. Rodzice mogą obserwować zajęcia i wykorzystać zabawy w domu.
W ostatni czwartek tj. 31.01.2013 r. jak tradycja nakazuje, zorganizowano bal przebierańców dla naszych milusińskich. Dzieci przybyły na bal w strojach przygotowanych wcześniej przez rodziców. Podczas balu maluchy przygotowały maski karnawałowe, były konkursy i tańce przy przebojach muzyki dziecięcej. Widoczne uśmiechy na mogą świadczyć o tym, że zabawa była bardzo udana.

• Zdjęcie 1
  • Zdjęcie 2