VIII Przegląd Widowisk Jasełkowych 2013

VIII Przegląd Widowisk Jasełkowych 2013_1Dnia 24 stycznia 14 grup teatralnych prezentowało swoje przedstawienia, wykorzystując różne formy teatralne i multimedialne. Widownię i jury zachwycała różnorodność, pomysłowość i umiejętność płynnego łączenia tychże form. W efekcie, po 3 dniach przeglądu, jury w składzie: Maria Świerczyna - muzyk - oligofrenopedagog, Zofia Paszenda - reżyser teatralny Teatru Dzieci i Młodzieży, Jolanta Landek – katecheta - oligofrenopedagog, wyłoniło laureatów.

W I grupie wiekowej Nagrodę Specjalną zdobyła GRUPA SZKOLNA ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku. I miejsce Grupa BAJ ze Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rybniku. II miejsca nie przyznano, ale przyznano dwa równorzędne III miejsca: dla Grupy TEMPERÓWKI ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 w Rybniku oraz dla Grupy SP JEJKOWICE ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach. Natomiast w II grupie wiekowej przyznano tylko jedną nagrodę, a zdobyła ją Grupa BEZ GRANIC z WTZ Św. Hiacynta i Franciszka w Wodzisławiu Śląskim (II miejsce). Wszystkie grupy dostały nagrody pieniężne, słodycze i oczywiście symbol naszego przeglądu - statuetki ANIOŁA. Jury doceniło również aktorów i aktorki przyznając nagrody indywidualne. Zdobyli je:
- Dawid Stasiowski z WTZ Wodzisław Śląski, za rolę Skąpca
- Agnieszka Danel z SOSW w Żywcu, za rolę Anioła
- Mateusz Miśkiewicz z ZSS nr 38 w Zabrzu, za rolę Lucyfera
- Grzegorz Borczyński z SP nr 34 w Rybniku, za rolę Dziadka Władka
- Anna Konkol za rolę Sowy oraz Piotr Grzywa za rolę Zajączka z SP nr 21 w Rybniku
- Aleksandra Zientek za rolę gospodyni oraz Tymoteusz Chełstowski za rolę Heroda z SP w Gaszowicach. Nagrody indywidualne takie jak gry edukacyjne WSZĘDOBYL oraz pendrivy ufundował Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który objął również imprezę swoim patronatem. Nagrody wręczyła Aleksandra Chudzik - Wicestarosta Powiatu. Przegląd objął również patronatem Prezydent Miasta Rybnika Adam Fudali. Organizatorami Wojewódzkiego Integracyjnego Przeglądu Widowisk Jasełkowych jest Stowarzyszenie RAZEM, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku. Impreza jest cykliczna i ma charakter integracyjny. Pozwala na zaprezentowanie swoich umiejętności przez każdego, pełnosprawnego i niepełnosprawnego. Jak co roku odbywa się w duchu wzajemnego szacunku i pozwala dostrzec, że jesteśmy RÓŻNI LECZ RÓWNI.

• VIII Przegląd Widowisk Jasełkowych 2013_1
  • Autor: Brak danych