XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W czwartek, 25 kwietnia, w parku przy ul. Chrobrego odbyły się XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża dla szkół średnich organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Rybniku oraz Rybnicki Sztab Ratownictwa.

Podczas zawodów, uczniowie mieli za zadanie udzielenie pierwszej pomocy ofiarom przeróżnych zdarzeń losowych i wypadków. Poza scenkami pozoracyjnymi, zawodnicy musieli także rozwiązać test wiedzy dotyczący pierwszej pomocy i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Zwyciężyła drużyna z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, której opiekunem była Aneta Kustra-Mruzek. Drugie miejsce zajęło Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek UR w Rybniku pod opieką Dawida Trella, natomiast trzecie, równie zaszczytne miejsce, zdobyła drużyna Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach, wraz ze swoim opiekunem Agnieszką Krzyżowską.

Nagrody i upominki wręczone zawodnikom z wszystkich drużyn zostały zakupione przez PCK a także ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rybniku oraz Urząd Miasta w Rybniku.

Dodajmy, że zwycięska drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku będzie reprezentować Rybnik na Mistrzostwach Okręgowych, które odbędą się już we wrześniu, w Parku Kościuszki w Katowicach. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów, a za zwycięską drużynę trzymamy mocno kciuki na wrześniowych Mistrzostwach! - Powodzenia.

• XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy_1
  • XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy_2