Podsumowanie projektu „Ku wolności” w SP nr 1 w Świerklanach

20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach odbyło się podsumowanie projektu „Ku wolności” realizowanego w ramach programu Grantowego Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego „Na 100 Niepodległa”. W uroczystości uczestniczyły osoby biorące udział w projekcie, jak również przedstawiciele władz gminy i zaproszeni goście. Zebrani wysłuchali wykładu dr Jana Krajczoka na temat znaczenia historii Górnego Śląska i historii lokalnej w szerszym kontekście historii Polski i Europy. Wszelkie działania projektowe podejmowane przez uczniów i seniorów zostały przedstawione w formie prezentacji, a zebrani goście otrzymali pamiątkowe foldery przygotowane specjalnie na tę okazję. Wręczone zostały również nagrody w Powiatowym Konkursie „Programowanie w Scratchu - Drogi do Niepodległości”.

• Podsumowanie projektu „Ku wolności” w SP nr 1 w Świerklanach_1
  • Autor: SP nr 1 Świerklany