Polsko-litewski konkurs wniosków na rok 2019 OTWARTY!

Jeżeli chcesz zrealizować w 2019 roku polsko-litewski projekt młodzieżowy, zapraszamy do składania wniosków. W ramach Funduszu można realizować projekty takie, jak wymiany młodzieżowe, szkolenia, seminaria, wizyty studyjne, spotkania, konferencje lub projekty informacyjne.
Celem projektów jest zachęcenie młodzieży i osób pracujących z młodzieżą do wspólnych działań, które pozwolą na wzajemne zbliżenie się, odkrywanie wspólnych korzeni, przezwyciężanie uprzedzeń i stereotypów w postrzeganiu wspólnej historii oraz we współczesnych relacjach.

Kto może złożyć wniosek?
Wnioski składać mogą organizacje, których działalność skierowana jest do młodzieży – mogą być to organizacje pozarządowe, instytucje oświatowe i publiczne (wnioskodawcami nie mogą być jednak podmioty komercyjne). Oprócz młodzieży uczestnikami projektów mogą być również osoby pracujące z tą grupą wiekową. Polskie organizacje będą występować o uzyskanie wsparcia finansowego do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, a litewskie – do Departamentu ds. Młodzieży przy Ministerstwie Opieki Socjalnej i Pracy na Litwie.

Projekty 2019
Co roku Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży ogłasza konkurs na dofinansowanie najciekawszych projektów młodzieżowych, których celem jest budowanie polsko-litewskiej przyjaźni.
W roku 2019 priorytety Funduszu to:
• Promowanie dialogu na rzecz współpracy kulturalnej, propagowanie tolerancji, otwartości, lepszego zrozumienia i poznania się pomiędzy młodzieżą polską i litewską.
• Promowanie współpracy na rzecz rozwoju młodzieżowej przedsiębiorczości społecznej.
• Promowanie wspólnego dziedzictwa kulturowego i historycznego, szczególnie w kontekście upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości lub 450 rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej.
• Promowanie zainteresowania wydarzeniami z najnowszej historii obu krajów oraz ich analizy:
• 25-lecia Traktatu między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Litewską o przyjaznych stosunkach i dobrosąsiedzkiej współpracy;
• 15-lecia członkowstwa Polski i Litwy w Unii Europejskiej.
W ostatnim priorytecie należy wybrać jeden z dwóch obszarów tematycznych.
Projekt składany w ramach konkursu wniosków, musi opierać się na jednym wybranym przez wnioskodawcę priorytecie.

Zmiany
W konkursie wniosków 2019 wprowadzono zmiany finansowe. Zmiany dotyczą formatu 2 projektów młodzieżowych. Komitet Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży zrezygnował z konieczności wkładu własnego w tym formacie projektów.

Realizacja projektów
Projekty, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu 2019 muszą zostać zrealizowane pomiędzy 1 kwietnia, a 31 października. Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków realizacji projektów w 2019 r. są dostępne w zakładce Zasady formalne.

Termin składania wniosków:
Wnioski można składać do 31 stycznia 2019 r. godz. 23:59
Wyniki konkursu będą znane w marcu 2019.
Każdy projekt powinien zostać złożony w systemie www.online.frse.org.pl wraz ze wszystkimi załącznikami.
Szczegółowe informacje na stronie:
https://www.frse.org.pl/program/polsko-litewski-fundusz-wymiany-mlodziezy/


Narodowa instytucja zarządzająca programem:
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa
+48 22 463 10 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pn.–pt. 8:30–16:30

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

Subregion Zachodni

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach