Młodzi tropiciele na Zamku Królewskim w Warszawie

Grupa siódmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świerklanach, która od października zeszłego roku realizowała projekt „Na tropie plebiscytu” została zaproszona na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie i jest nie tylko doskonałą szansą na spotkanie się osób młodych i dorosłych z całej Polski, ale przede wszystkim okazją do podzielenia się doświadczeniami, pomysłami i inspiracjami dotyczącymi przeróżnych działań realizowanych w ramach szkolnej przestrzeni.
Kilku siódmoklasistów założyło blog, na którym umieszczali informacje związane z lokalnymi bohaterami powstań śląskich. Działania te wpisują się w ogólnopolski program Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi w akcji!”, który polega na zachęceniu młodych ludzi do poznawania miejsc ciekawych i ważnych dla mieszkańców miejscowości oraz zastanowienie się wspólnie z nimi, jak wskazane miejsca może wyglądać w przyszłości. O swoich odkryciach opowiedzą innym uczniom i uczennicom, którym „chce się chcieć”.
-W tym roku wydarzenie będzie miało formę warsztatową- mówi Bogumiła Szmidt-Kruk, jedna z koordynatorek projektu- Po raz pierwszy Centrum Edukacji Obywatelskiej zaproponowało, aby blisko 350 osób, podsumowało swoje dotychczasowe działania oraz efekty prac podczas tematycznych warsztatów.
Warsztaty będą dotyczyły realizacji w szkołach twórczych działań edukacyjnych i integracyjnych. Eksperci i trenerzy edukacyjni wspólnie z uczestnikami OPPM wypracują nowe narzędzia dla młodych ludzi do prezentowania swoich projektów.
Siódmoklasiści już nie mogą się doczekać spotkania.

  • Młodzi tropiciele na Zamku Królewskim w Warszawie_1
  • Autor: SP 1 Świerklany
  • Odsłon: 76
  • Młodzi tropiciele na Zamku Królewskim w Warszawie_2
  • Autor: SP 1 Świerklany
  • Odsłon: 80

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach