Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2018 już za nami

m26 kwietnia 2018 roku w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach zaprezentowali się Laureaci Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego 2018. Koncertowi Laureatów towarzyszyło wręczenie nagród i dyplomów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Rybniku. Organizatorami Festiwalu są Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Rybnickiego Damiana Mrowca. Na koncercie gościli Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Bernard Strzoda – przewodniczący Rady Miejskiej Czerwionki-Leszczyn oraz Michał Cichoń – radny powiatu rybnickiego.

W przesłuchaniach festiwalowych, które odbyły się 4, 5 i 6 kwietnia uczestniczyło 190 wykonawców, w tym zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, wokalno-ruchowe, instrumentalne oraz soliści i duety. Uczestników oceniało jury w składzie: Stefania Szyp, Janina Wystub i Aleksander Biela. Członkowie jury podkreślili wysoki poziom artystyczny prezentacji festiwalowych. Zasadniczym celem Festiwalu jest prezentacja dorobku muzycznego szkół, placówek oświatowych i kulturalnych naszego regionu. Laureatom i ich opiekunom gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejną edycję.

• Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2018 już za nami _1
  • Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2018 już za nami _2