Mariusz Kaszek Lekarzem Roku

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach gościło niedawno przedstawicieli środowiska medycznego, którzy zostali laureatami trzeciej edycji plebiscytu Dziennika Zachodniego - „Hipokrates 2017”. Czytelnicy, internauci, a przede wszystkim pacjenci z województwa śląskiego zgłosili prawie... trzy tysiące kandydatur do tego prestiżowego wyróżnienia. Z tym większym uznaniem informujemy, iż w gronie tegorocznych laureatów znalazł się Mariusz Kaszek członek Zarządu Powiatu Rybnickiego i Radny naszego powiatu.

Podczas uroczystej gali w Katowicach w pierwszym rzędzie uhonorowano laureatów z poszczególnych powiatów. Tak więc w przypadku naszego regionu w kategorii Lekarz Rodzinny Roku w ramach plebiscytu „Hipokrates 2017” wyróżniony został Mariusz Kaszek, internista z ośrodka zdrowia w Czuchowie. To nie pierwsze tak duże osiągnięcie w jego karierze zawodowej, bowiem już w 2002 r. został on laureatem Ogólnopolskiego Plebiscytu „Eskulap” w kategorii Lekarz pierwszego kontaktu. Współorganizatorami tego plebiscytu byli wówczas Urząd Wojewódzki w Katowicach, Śląskie Centrum Zdrowia Publicznego oraz Telewizja Polska. Kilka lat później czytelnicy miesięcznika Zdrowie przyznali mu tytuł Lekarza Niezwykłego Roku 2006. To zaszczytne wyróżnione zdobyło wtedy 15 lekarzy w kraju, a uroczystość z tym związana odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Dodajmy, iż M. Kaszek jest nie tylko medykiem, cieszącym szczególnie dużym uznaniem i zaufaniem pacjentów, ale także długoletnim samorządowcem. Funkcję radnego pełni już piątą kadencję, z czego pierwsza przypadła na samorząd miejsko-gminny, a pozostałe na powiatowy. W obecnej kadencji jest także członkiem Zarządu Powiatu Rybnickiego, od lat związanym ze Stowarzyszeniem Wspólnota Śląska „Ciosek”.
Tegoroczny plebiscyt Dziennika Zachodniego to również duży sukces Centrum Medycznego „Medan”, innymi słowy Poradni POZ w Czuchowie, która zdobyła tytuł Najbardziej Przyjaznej Placówki Roku w powiecie rybnickim. Z tego tytułu gratulacje odbierała Bożena Śliwa-Rak.
- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali i oddali na mnie głos w tym plebiscycie - mówił Mariusz Kaszek. - Czuję się bardzo zaszczycony wyrazami zaufania, jakim darzą mnie pacjenci. Raz jeszcze dziękuję.
Panu doktorowi Mariuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie medycznej dla dobra pacjentów gminy Czerwionka – Leszczyny i Powiatu Rybnickiego.

• Mariusz Kaszek Lekarzem Roku_1
  • Mariusz Kaszek Lekarzem Roku_2