Wszyscy grają dla Alana!

wZorganizować coś z niczego na dodatek w bardzo krótkim czasie. Wydaje się niemożliwe, a jednak! Klub Sportowy Leszczyny z wolontariuszami zorganizował festyn na rzecz małego Alana.
Druga niedziela kwietnia, dla wielu mieszkańców Leszczyn i okolicy, wypełniona była nie tylko słoneczną pogodą, ale również wieloma atrakcjami o szczytnym celu. Na boisku Klubu Sportowego Leszczyny od rana było słychać muzykę, można było zobaczyć mnóstwo krzątających się ludzi, kolorowe balony i poczuć pozytywną energię. Młodziki Młodsze rozgrywały pierwszy mecz wiosennej rundy. Miejscową drużynę oraz zawodników Polaris Żory na murawę wprowadził wielki pluszowy Scooby Doo i tancerki Formacji Tanecznej Zygzak. Gospodarze wygrali mecz 10:0. Nie ma się co dziwić. Trybuny były wypełnione ludźmi, którzy przyszli nie tylko głośno kibicować, ale również wesprzeć zbiórkę pieniędzy na małego Alana Serwatkę, który potrzebuje aż miliona złoty, aby przejść kosztowną operację. W nieco ponad tydzień udało się zorganizować wiele atrakcji na ten dzień i co najważniejsze - wszyscy zrobili to za darmo, a dochód został przekazany Alanowi. Dmuchańce, grill, popcorn, ciasto, malowanie twarzy, układy taneczne, możliwość przejażdżki motorem żużlowym, pokaz strażacki OSP Leszczyny, a to wszystko przy dźwiękach muzyki. Puszki wolontariuszy z godziny na godzinę wypełniały się datkami. Goście okazali swoją hojność również podczas licytacji różnych przedmiotów. Piłki z podpisami zawodników klubu FC Barcelona, koszulki ROW Rybnik, Górnika Zabrze, szalików i wielu innych. Cały festyn przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów, wolontariuszy i rodziców Alana. Bardzo cieszy fakt, że tak wiele osób postanowiło zrezygnować z zysku i poświecić swój czas, aby wesprzeć ten szczytny cel. Wielkie podziękowania należą się również wszystkim, którzy przyszli na festyn, bo bez nich impreza nie miałaby sensu. Wszystkim zawodnikom KS Leszczyny życzymy wielu bramek w tym sezonie, a Alankowi zebrania pieniędzy na operację i stanięcia na dwie nóżki.
Anna Piontek

• Wszyscy grają dla Alana!_1