Jarmarki Wielkanocne w Leszczynach i Gaszowicach

JarmarkiW minioną sobotę w Parku Leśnym w Leszczynach oraz w Gaszowicach odbyły się Jarmarki Wielkanocne. Tradycyjnie, na tydzień przed świętami i Niedzielą Palmową przyciągnęły tłumy mieszkańców.

Koła Gospodyń Wiejskich, tradycyjnie już przygotowały wielkanocne potrawy i wypieki. Żurek, babki, kopa, ryba po grecku, śledzie, jajka, kanapki z pastami, babeczki wielkanocne, pasty kanapkowe na sucharkach, pasztet, jajka w kminku, roladki z szynki, mazurek - tych pyszności mogli spróbować wszyscy, którzy odwiedzili jarmarki. Nic dziwnego, że do kramów pełnych świątecznych smakołyków ustawiały się długie kolejki.
Jarmark Wielkanocny w Gaszowicach odwiedził Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, Wicestarosta Marek Profaska oraz Wójt Gaszowic Paweł Bugdol. Mieli okazję degustować różne potrawy, osobiście spotkać się z mieszkańcami i zlożyć im życzenia świąteczne.

Natomiast Jarmark Wielkanocny w Parku Leśnym w Leszczynach uroczyście otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, który wraz z Wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaską i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernardem Strzodą składając mieszkańcom świąteczne życzenia.

• Jarmarki Wielkanocne w Leszczynach i Gaszowicach_1
  • Jarmarki Wielkanocne w Leszczynach i Gaszowicach_2