TurniejTurniej przedszkolaków w piłce nożnej to impreza, która co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych miłośników sportu, jak również ich rodziców i dziadków, którzy chętnie kibicują swoim pociechom z trybun. Nie inaczej było w tym roku – w turnieju wzięło udział siedem drużyn reprezentujących przedszkola gminy:
• Przedszkole nr 1 „Promyczek” z oddziałami integracyjnymi,
• Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną”,
• Przedszkole nr 7 „Skarbnikowa Willa”
• Przedszkole nr 8 Krasnala Hałabały
• Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima
• Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy
• Przedszkole w Bełku
Dodatkowo, każde przedszkole zadbało o stroje nawiązujące do barw narodowych poszczególnych krajów: P1- Brazylia, P6 – Anglia, P7 – Francja, P8 – Argentyna, P10 – Portugalia, P11 – Hiszpania, Przedszkole w Bełku – Polska.

„Już po raz szósty spotykamy się w sali Zespołu Szkół po to, aby rozgrywać fantastyczny turniej piłkarski naszych przedszkolaków. Na samym początku chciałbym bardzo serdecznie podziękować organizatorom – Bożenie Kaszek, dyrektor Przedszkola nr 7, całemu gronu pedagogicznemu przedszkola, wszystkim tym, którzy do dzisiejszego spotkania doprowadzili a także nauczycielom i dyrektorom poszczególnych placówek za przygotowanie reprezentacji do rozgrywek. W tym roku odbędą się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji, myślę, że nasz dzisiejszy turniej jest swego rodzaju „przedbiegiem” wielkich emocji, które czekają nas już za kilka miesięcy.” - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski, otwierając wspólnie z Wicestarostą Powiatu Rybnickiego Markiem Profaską, dzisiejszy turniej. „Życzymy Wam, aby dzisiejszy turniej odbywał się przede wszystkim w sportowej atmosferze i duchu fair play, a także dostarczył najwspanialszych wrażeń” - dodał Burmistrz.

Wszystkie zespoły rozegrały czterominutowe mecze w systemie każdy z każdym. Po zaciętej walce wyłonili się zwycięzcy turnieju:
III miejsce: Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną”
II miejsce: Przedszkole w Bełku
I miejsce: Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy

Królem strzelców turnieju został Patryk Oczadły z Przedszkola nr 11. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Burmistrza Wiesława Janiszewskiego oraz Wicestarosty Marka Profaski medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rybniku, natomiast kapitanom drużyn wręczono dyplomy. Zwycięskie reprezentacje otrzymały także puchary.

• Turniej przedszkolaków w piłce nożnej w Zespole Szkół w Czerwionce – Leszczynach za nami_1
  • Autor: UGiM
  • Turniej przedszkolaków w piłce nożnej w Zespole Szkół w Czerwionce – Leszczynach za nami_2
  • Autor: UGiM