Szymon Hołownia na rybnickiej konferencji medycznej

„Potrzeby chorych objętych specjalistyczną opieką paliatywną” to tytuł konferencji medycznej organizowanej przez Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia w restauracji Europa w Rybniku. Celem spotkania jest popularyzacja wiedzy na temat opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi.
Fundacja już po raz drugi organizuje taką konferencję. Ubiegłorocznych wystąpień wysłuchało blisko sto osób, drugie śledziło wydarzenie przed komputerami podczas transmisji na żywo.
- Tak wielkie zainteresowanie uczestnictwem w konferencji świadczy o tym, że potrzeba organizacji tego typu spotkań w naszym województwie jest ogromna. W tym roku mamy zapisy uczestników z całego Śląska: od Chorzowa, Katowic po Częstochowę, ale będziemy również gościć duże grono zainteresowanych osób naszym wydarzeniem z Oświęcimia – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie w Rybniku.
Konferencja adresowana jest do osób zarządzających placówkami opieki paliatywnej, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i wszystkich tych, którzy na co dzień mają kontakt z pacjentami zmagającymi się z postępującymi chorobami nie poddającymi się leczeniu przyczynowemu. Wśród zaproszonych prelegentów są eksperci z zakresu opieki paliatywnej, przedstawiciele uczelni i praktycy zaangażowani w działalność hospicjów.
W tym roku jednym z wykładowców na konferencji będzie znany polski dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia, a jednocześnie założyciel Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, wspierających
hospicjum w Rwandzie i wiejski szpital w Kongo. Jego wystąpienia zawsze są pełne inspirujących treści, a przy tym obfitują w błyskotliwe anegdoty i spostrzeżenia. W rybniku opowie jak ze zbioru osób stworzyć zgrany zespół, który będzie dążył do realizacji wyznaczonych celów.
Oprócz wykładów merytorycznych z zakresu opieki paliatywnej, leczenia bólu nowotworowego, będą też wystąpienia z obszaru psychologii oraz public relations placówek opieki paliatywnej.
Konferencja odbędzie się 12 kwietnia w godz. 9:30 – 15:00 w restauracji Europa przy ul. Żołędziowej 100. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna są zapisy pod adresem https://puls-med-konferencja.konfeo.com
Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie internetowej Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie w Rybniku.

Patronat honorowy nad konferencja objęli Prezydent Miasta Rybnika, Śląska Izba Lekarska w Katowicach, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego.
Medialnym patronem wydarzenia zostali Tygodnik Regionalny Nowiny, portal rybnik.com.pl, Telewizja TVT, Gazeta Rybnicka, Nasze Sprawy.

konferencja

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach