Galeria w Starostwie zaprasza

GaleriaW dniu 21 marca w Galerii w Starostwie w Rybniku otwarto oryginalną, niezwykle interesującą wystawę „Powiat rybnicki na starych kartach pocztowych”. Wszystkie zaprezentowane na ekspozycji fotografie pocztówek pochodzą z prywatnej kolekcji pana Bernarda Simona. Właściciel pocztówek od blisko 40 lat jest kolekcjonerem kart pocztowych Rybnika wydanych do roku 1945. W wernisażu uczestniczyło wielu znamienitych gości: Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, wicestarosta Marek Profaska, radny powiatowy Cezary Rajca, burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski oraz dyrektor rybnickiego muzeum Bogdan Kloch.

W części artystycznej wystąpiła młoda, utalentowana skrzypaczka Karolina Podorska. Pocztówki zaprezentowane na wystawie stanowią cenne źródło informacji o miejscach które współcześnie często zupełnie inaczej wyglądają albo już nie istnieją. Wystawę można zwiedzać w godzinach urzędowania Starostwa. Serdecznie zapraszamy.

• Galeria w Starostwie zaprasza _1
  • Galeria w Starostwie zaprasza _2