RAZEM PO 1%

Przekaż 1% podatku fundacji RAMŻA i wspieraj projekty skierowane dla mieszkańców gmin powiatu rybnickiego;

Fundacja Fundusz Lokalny RAMŻA już od 2004 roku wspiera projekty społeczne mieszkańców oraz inne działania służące aktywizacji lokalnych społeczności. Przez okres 14 lat fundacja Ramża współfinansowała już 120 projektów realizowanych przez samych mieszkańców kwotą ponad pół miliona złotych. Dzięki programowi DZIAŁAJ LOKALNIE organizowano zajęcia, warsztaty i spotkania dla dzieci i młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz pozostałych mieszkańców gmin z powiatu rybnickiego. Powstały także liczne trasy i szlaki krajoznawczo-turystyczne, ścieżki do Nordic Walking, plac zabaw, informatory i biuletyny promujące dzielnice, sołectwa i gminy. Zrealizowano szereg festynów, pikników i wycieczek dla mieszkańców, przeprowadzono liczne konkursy, turnieje i zawody sportowe, a także szkolenia, seminaria i prelekcje ze specjalistami.

Procedura przekazania 1% wciąż jest niezmienna. Wystarczy w rubryce na końcu deklaracji wpisać nazwę organizacji – Fundusz Lokalny RAMŻA i numer KRS: 0000103086 oraz kwotę, która stanowi 1% podatku. Decyzje taką podejmujemy w momencie wypełniania deklaracji PIT, którą złożyć musimy do 30 kwietnia br.
Partnerzy Akcji 1% są: KS „Decor” Bełk, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „JESTEM”, Stowarzyszenie Przyjaciół Leszczyn „Dzwon”, LKS Orzeł Palowice, LKS „Dąb” Dębieńsko, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Wilhelm Szewczyk”, KS Płomień Czuchów, Miejski Klub Sportowy MOSiR Czerwionka-Leszczyny, Stowarzyszenie Artystyczno-Muzyczne w Czerwionce Leszczynach.

Wspólne działania i wsparcie, pomogą w realizacji kolejnych inicjatyw realizowanych przez i dla mieszkańców gmin powiatu rybnickiego.
Nie bądźmy obojętni i pozostawmy swój 1% podatku w swojej gminie.

Marcin Stempniak – koordynator lokalny programu DZIAŁAJ LOKALNIE X , Fundusz Lokalny RAMŻA

plakat Ramża 1