Sukces firmy zależy od skutecznej komunikacji

Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych to tytuł wykładu otwartego, który odbędzie się 14 marca o godz. 12.00 w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji UE w Rybniku. Spotkanie odbędzie się w ramach II Regionalnego Konkursie Wiedzy Ekonomicznej - start do własnego biznesu.
W konkursie biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Rybnika, Wodzisławia, Żor, Jastrzębia Zdroju, Czerwionki-Leszczyn. Ich zadaniem jest oprócz wykazania się wiedzą z zakresu e-biznesu
i e-administracji, jest także stworzenie biznesplanu swojej firmy i przekonania jurorów do zainwestowania w ich pomysł.
Dlatego tak ważne, by potrafili to zrobić. W końcu wystąpienia publiczne to codzienność współczesnych menadżerów. Wykorzystują je do wzbudzania zainteresowania oraz zdobywania zaufania odbiorców. Dziś sukces firmy w dużej mierze zależy nie od tego, jaki ma produkt, lecz jak zaprezentuje go klientowi.
Wykład poprowadzi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik województwa śląskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i specjalistka od public relations. - Mark Twain powiedział, że umysł pracuje do momentu, aż mamy wstać i wygłosić przemówienie. Coś w tym jest. Trema, obawa o reakcję publiczności, lęk przed konfrontacją z grupą to najczęstsze powody, które zniechęcają nas do wystąpień publicznych. Nie chodzi o to, aby od razu przemawiać do tysiąca osób. Jednak jeśli myślimy o własnym biznesie powinniśmy stawić czoło swoim obawom. Dlatego przekonuję młodych ludzi, żeby zaczęli ćwiczyć umiejętność wystąpień publicznych, a znakomicie przygotowana prezentacja pomoże im w realizacji planów na przyszłość – podkreśla Beata Kopczyńska.
Świetne wystąpienie publiczne nie jest kwestią talentu, ale umiejętności, których można się nauczyć i utrwalić. Znajomość kilku sprawdzonych zasad tworzenia prezentacji pomoże każdemu opanować tę sztukę. Warto zacząć już teraz.
Partnerem instytucjonalnym konkursu jest rybnicki Oddział ZUS, PUP w Rybniku oraz Urząd Skarbowy.

wykład

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach