Kwalifikacja wojskowa 2018 w Powiecie Rybnickim

W najbliższy poniedziałek tj. 5 marca rusza kwalifikacja wojskowa, która w naszym Powiecie potrwa do 23 marca br. Przed Powiatową Komisją Lekarską dla Powiatu Rybnickiego zobowiązani są stawić się mężczyźni urodzeni w 1999 roku zamieszkujący na terenie Powiatu Rybnickiego. Zgłosić się powinny również osoby z roczników 1994-1998, które do tej pory nie mają orzeczonej kategorii zdrowia oraz osoby z roczników 1997-1998, które zostały uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia. Dnia 23 marca przed Komisję zostaną wezwane niektóre kobiety z roczników 1993 – 1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej. Informujemy, że kwalifikacja wojskowa odbędzie się w budynku Politechniki Śląskiej w Rybniku – Centrum Kształcenia Inżynierów, ul. Kościuszki 54 (parter).

Stawiennictwo do kwalifikacji wojskowej jest obowiązkowe. Dotyczy również osób, które z różnych przyczyn nie otrzymały wezwania imiennego.